Linda Farrow

Założona w 1970 roku marka luksusowych okularów Linda Farrow szybko zyskuje sobie uznanie. Ponieważ jej założycielka jest pierwotnie projektantką mody, jako jedna z pierwszych traktuje okulary przeciwsłoneczne jako element wizerunku i mody. Zawsze trzyma rękę na pulsie i analizuje aktualne trendy. Dzięki temu, że uważana jest za niestrudzonego eksperymentatora, Linda Farrow nosi miano pioniera wielu kształtów i stylów. Do dziś pozostają one w pełni aktualne i niepowtarzalne. Jej pionierskie wykorzystanie kształtu pomaga świetnie przenieść okulary na terytorium mody i designu. Tworzy awangardowe i oryginalne style preferowane przez takie gwiazdy jak m. in. Yoko Ono. Współpracuje także z takimi domami mody jak Dior, Yves Saint Laurent, Balenciaga i Sonia Rykiel.

Po dwudziestoletniej przerwie marka wraca do życia w 2003 roku, ponieważ inicjatywę przejmuje syn Lindy – Simon. Odkrywa on ogromne archiwum starych okularów przeciwsłonecznych w rodzinnym magazynie w Londynie. Marka wznawia działalność pod nową nazwą Linda Farrow Vintage.

Dziś działa pod oryginalną nazwą Linda Farrow. Marka słynie ze współpracy z wieloma uznanymi projektantami na świecie. I tak należą do tej grupy między innymi Area, Y/Project, Dries van Noten, Phillip Lim i wielu innych. Własne studio designerów stale wnosi nową perspektywę i pomysły do marki. Nawiązuje wiele kolaboracji co w obecnym świecie jest powszechnym działaniem biznesowym. Między innymi z polską projektantką Magdą Butrym. Dzięki połączeniu bezprecedensowego archiwum klasycznych okularów przeciwsłonecznych i bezkompromisowo luksusowej kolekcj Fine Jewellery, marka Linda Farrow stała się jedną z najbardziej ekscytujących w modzie.

Wyświetlanie 1–9 z 24 wyników

 • Oprawy okularowe Linda Farrow Dunaway model czarne złote półokrągły

  DUNAWAY

 • Oprawy okularowe Linda Farrow Debbie model czarne złote półokrągły

  DEBBIE

 • Oprawy okularowe Linda Farrow Kings model czarne złote półokrągły

  KINGS

 • Oprawy okularowe Linda Farrow Willis model czarne prostokątne

  WILLIS

 • Oprawy okularowe Linda Farrow Ellis model granatowy niebieski półokrągły

  ELLIS

 • Wypełniacz

  RICCI

 • Oprawy okularowe Linda Farrow Cacao model acetat brązowy złoty tytan

  CACAO

 • Wypełniacz

  BURTON

 • Oprawy okularowe Linda Farrow Griffin model acetat transparentny szylkret

  GRIFFIN