FRAME – coś więcej niż optyk. Czyli…
Dodano: 06.02.2022
Długość: 3
Kategoria: Lifestyle
Autor: Sylwia

Optyk to miejsce, w którym wybierzesz idealne okulary i dobierzesz do nich szkła. Ale czy tylko? Dla nas optyk to coś więcej, dlatego tworząc FRAME zależało nam na uchwyceniu tego tajemniczego „cosia”. Chcielibyśmy stać się Twoimi towarzyszami na drodze do wyraźnego widzenia. Optykiem, dla którego najważniejsze są Twoje potrzeby, który nigdzie się nie spieszy i chce zostać z Tobą i Twoim wzrokiem na lata.

1. Poznajmy się

We FRAME zawsze spotkasz dwójkę przyjaciół (czasami tylko jedną duszyczkę, bo odpoczynek rzecz święta) – Sylwię i Maćka. Skąd powstał pomysł na salon optyczny? Najlepsze odpowiedzi to te oczywiste – pasja, wykształcenie i doświadczenie. Pracujemy w optyce od wielu lat. Dotykaliśmy się z optyką na wielu płaszczyznach: studia optyczne i optometryczne, kursy, praca w salonach optycznych i u największego producenta szkieł do okularów na świecie. Dlatego chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym optyka będzie dawała z siebie to co najlepsze, a my będziemy mogli pomagać widzieć więcej każdego dnia. Bez ograniczeń wynikających z zależności służbowych, bez tabelek i targetów.

Optyk to miejsce, w którym korekcję wzroku dobiera optometrysta. We FRAME to ja (Sylwia) badam Wasz wzrok i wspólnie wybieramy najlepszą korekcję. Okulary, soczewki kontaktowe lub terapia widzenia. Czasem jest to cały arsenał powyższych opcji. Przede wszystkim skupiamy się na rozwiązaniu problemu.
A Maciek? Maciek to optyk magik. Przede wszystkim dba o to, aby Wasze okulary wyglądały perfekcyjnie po „oszkleniu”. Co więcej przymierza z Wami dziesiątki propozycji, aby znaleźć te jedyne, wymarzone. Jak każdy szanujący się optyk posiada źródło ciepła, dzięki któremu sprawia, że oprawy okularowe siedzą idealnie na nosie.

Optyk FRAME, badanie wzroku, dobór okularów

2. Optyk FRAME to design, innowacje i technologia

Przykładamy dużą wagę do tego co znajdziesz na naszych półkach. Marki, które u nas zobaczysz nie zajmują topowych pozycji na listach popularności, ale możesz być pewien, że łączy je kilka ważnych atrybutów.

Jakość – niestety to słowo zostało przetrawione i wyzute z wszelkich wartości odżywczych. Na co drugim opakowaniu możemy obecnie przeczytać „premium quality”. Dlatego i nasze zaufanie jest tutaj mocno ograniczone. Staramy się dbać o jakość, którą sami cenimy: „istotne cechy przedmiotu wyróżniające go spośród innych”. Staranność wykonania, dobór materiałów i design.

Optyczne wyważenie – pamiętamy, że okulary służą przede wszystkim „do widzenia”. Dlatego tak ważne jest optyczne wyważenie oprawy: odpowiednia wielkość, ułożenie oprawy względem oka, prawidłowy środek ciężkości, symetryczność i wiele innych aspektów, które uwzględniamy podczas wyboru portfolio. Czasem oczywiście nasze serce zostaje w 100% skradzione przez design, a nie ergonomię.

Dusza – oprawa okularowa musi być w zgodzie z Tobą. Nosisz ją na twarzy, więc w naturalny sposób zmienia Twój wizerunek. Dlatego tak bardzo zależy nam na tym, aby każda z naszych okularowych perełek miała swój kawałek duszy, często zaklęty w małych detalach. To może być kolor, końcówka zausznika, grawerunek, pochodzenie materiałów, twórca i wiele, wiele innych.

okulary korekcyjne, oprawy korekcyjne

Optyk to nie tylko wyjątkowe oprawy okularowe. Optyk to również, a może przede wszystkim szkła okularowe dopasowane do Twoich potrzeb. Współpracujemy ze sprawdzonymi producentami szkieł okularowych i soczewek kontaktowych, abyś mógł w pełni realizować swoje pasje, a korekcja wzroku nigdy nie była dla Ciebie ograniczeniem. Nasze doświadczenie podczas pracy u producenta szkieł pozwala nam wybierać produkty, które nie są jedynie marketingową obietnicą.

Szkła okularowe, soczewki kontaktowe

3. Precyzja u optyka

Optyka wymaga precyzji. Począwszy od badania wzroku, przez personalizację szkieł po montaż. Dlatego optyk FRAME wyposażony jest w najnowszej generacji sprzęt pomiarowy.
W gabinecie będziesz miał okazję doświadczyć badania, podczas którego moc szkieł zmienia się płynnie. Innymi słowy, zapomnij o oprawie próbnej i przykładaniu szkiełek. Dzięki innowacyjnym sprzętom nie będziesz miał najmniejszych problemów z porównaniem kilku wariantów korekcji i wyborem tej najlepszej dla siebie. W przeciwieństwie do klasycznych metod pomiaru wady wzroku, gdzie wybór tej najlepszej opcji jest często intuicją, a nie rzeczywistością.

Badanie wzroku

Co po badaniu wzroku? Pomiary do wybranej i dopasowanej oprawy okularowej. Bezsprzecznie ten element jest często zaniedbywany w optyce. U nas wykorzystujemy zaawansowany sprzęt do wideocentracji, ponieważ wiemy, że precyzja montażu to podstawa dobrego widzenia. Specjalny system kamer precyzyjnie ocenia pozycję Twojego oka w wybranej oprawie, podczas gdy Ty patrzysz swobodnie przed siebie.
Wynikiem badania wzroku i wideocentracji jest precyzyjnie zaprojektowana soczewka okularowa. Abyś widział najlepiej jak jest to możliwe.

4. Atmosfera

Optyk nie musi być miejscem sterylnych białych kitli i zamkniętych na klucz gablot z okularami, absolutnie nie chcemy, aby FRAME się tak kojarzyło. Liczymy na to, że dacie się zaprosić do naszego świata. Z pewnością możemy obiecać uśmiech, otwartość i dużą dawkę optycznej wiedzy. Koniec końców nie gardzimy też dobrą kawą, dlatego zawsze jej u nas dostatek. I chcemy żebyś pamiętał, że optyk Żoliborz przy Przasnyskiej 5 to miejsce, w którym przede wszystkim rozmawiamy o Twoim widzeniu. Nawet jak nie potrzebujesz nowych, czy też pierwszych okularów, to nasze drzwi są dla Ciebie otwarte.

Stacjonujemy na Żoliborzu – można powiedzieć o nas optyk Żoliborz. Znajdziesz nas przy skrzyżowaniu ulic Rydygiera i Przasnyskiej. Jeżeli po przeczytaniu tych kilku słów, czujesz chodź małą więź z naszą wizją optyka, to wpadnij/napisz/zadzwoń lub jeszcze lepiej: umów się na badanie wzroku. Będzie nam miło, bardzo miło 🙂

Poprzedni

Następny

Poprzedni

Następny

PRODUKTY DO ARTYKUŁU

TO CIĘ ZAINTERESUJE